01
září
2019
Letní akce na koupališti
Alena N. 18. 9. 2019

V průběhu prázdnin proběhlo na letním koupališti několik akcí pro veřejnost. Některé akce se velmi vydařily, jiným počasí příliš nepřálo, avšak všechny naplánované akce pro děti i turnaje se uskutečnily.  

Turnaj trojic v plážovém volejbale

V neděli 14. července se na letním koupališti uskutečnil turnaj trojic v plážovém volejbale. Tento den počasí ke koupání vhodné nebylo, avšak pro volejbalový turnaj bylo až na pár přeháněk ideální. Pro velký zájem jsme turnaj rozšířili na 10 týmů, které se utkaly každý s každým ve dvou skupinách na jeden vítězný set. Dva nejlepší týmy z obou skupin postoupily do semifinále. Semifinále a utkání o 3. místo se odehrála na dva vítězné sety v neděli v podvečer, avšak před vyvrcholením turnaje - finálovým utkáním přišla bouřka a muselo se tak uskutečnit až v pondělí. Bez jediné prohry turnaj ovládl tým "Hošihopepari". Na druhém místě se umístili tradiční účastníci turnaje "Zmrzlináři" a na třetí příčce pracovníci koupaliště – "Plavčíci".

 

Dětský den

První letošní akce pro děti s názvem „Dětský den“ se uskutečnila v sobotu 20. července. Přestože počasí návštěvě koupaliště příliš nepřálo, v každé disciplíně proti sobě soutěžilo několik desítek soutěžících. Děti se zúčastnily soutěží jak ve vodě – závody v plávání a na tobogánu, tak i na břehu, přičemž pro tři nejlepší byla připraveny drobná cena a pro ostatní účastníky sladká cena útěchy. Pro děti byl k dispozici také skákací hrad a zahrály si fotbálek.

 

Sportovní den na koupališti

V neděli 11. srpna se konal sportovní den na koupališti, jenž byl původně naplánován na 4. srpna, ale z důvodu nepřiznivého počasí byla akce odložena. Děti si mohly zasoutěžit v překážkových dráhách na břehu, v plaveckých závodech, potápění, a nejoblíbenějších závodech na skluzavkách a tobogánu. Nejlepší děti v každý disciplíně obdržely medaili a drobné ceny vhodné k využití na koupališti. Program vrcholil novinkou, kterou bylo vodní pólo, kde si děti i mládež užily spoustu zábavy a vyzkoušely tento netradiční sport.

 

Turnaj v plážovém fotbale

V neděli 11. srpna se na koupališti za krásného letního počasí uskutečnil turnaj v plážovém fotbale. Hráči se utkali v písku na 2 x 8 minut, což bylo pro některé chvilkami fyzicky velmi náročné. Během napínavých utkání jsme však mohli vidět mnoho technických triků i fotbalových parádiček. Průběh turnaje byl jinak velmi vyrovnaný a až do posledního utkání nebylo o vítězi turnaje rozhodnuto. S jednou prohrou v prodloužení turnaj ovládl tým fotbalistů „3X“ a vybojovali trofej a cenu za první místo. Na druhém místě skončil tým „Kukuřice“, který v posledním zápase turnaje nestačil právě na „3X“ a na místě třetím „Těšín power“.

 

Turnaj trojic v plážovém volejbale II.

Druhý turnaj v plážovém volejbale se odehrál v sobotu 24. srpna. Šest týmů se utkalo ve skupině systémem každý s každým na jeden vítězný set. Zatím co tým „Sun of a beach“ si s pěti výhrami zajistil vítězství ve skupině a postup z prvního místa, některé týmy bojovaly o každý míč a postup do semifinále až do poslední chvíle.Semifinálová utkání nabídla velmi kvalitní volejbal a vyrovnané souboje. Celý turnaj ovládl bez jediné porážky tým „Sun of a beach“, na druhém místě se umístili „Rubikova kostka“ a na třetí příčce „Flašky“.

 

Ukončení sezóny na koupališti

Dne 1. září, tedy letošní poslední koupací den a rozloučení s koupalištěm byla pořádána akce „Ukončení sezóny“. Poslední den, kdy bylo koupaliště otevřeno se náramně vydařil. Za slunečného počasí a téměř tropické teploty vzduchu se dorazilo koupat přes 2 000 návštěvníků. Děti různých věkových kategorií mohly využít doprovodného programu, přihlásit se do soutěží a změřit síly v plážovém fotbalu, hledání barevných papírků v celém areálu koupaliště, závodech na tobogánu či skluzavkách, potápění nebo si zahrát vodní pólo. Vrcholem odpoledne byly plavecké závody konající se ve velkém bazénu. V každé soutěži proti sobě se zaujetím zápolilo několik desítek dětí, přičemž pro ty nejlepší byla připravena drobná cena a každý účastník obdržel alespoň malou sladkost

 

 

Rubriky

Kalendář akcí