05
říjen
2020
PODMÍNKY PROVOZOVÁNÍ SPORTOVIŠŤ V NOUZOVÉM STAVU
Alena N. 16. 10. 2020

AKTUALIZACE: 9. ŘÍJNA 2020

Dle usnesení Vlády ČR o přijetí krizového opatření jsou s účinností od pátku 9. října do neděle 3. listopadu uzavřena veškerá vnitřní sportoviště.
Současně platí omezení shromažďování na max. 6 osob. Od 14.10. bude uzavřen také sportovní areál Frýdecká.

O obnovení provozu našich sportovišť Vás budeme informovat na základě aktuálních nařízení Vlády ČR. 

 

5. října 2020
Od pondělí 5.10.2020 se Česká republika opět ocitla v nouzovém stavu. Vláda ČR vydala krizové opatření č. 958, na základě kterého je s účinností ode dne 5. října 2020 od 00:00 hod. do dne 18. října 2020 do 23:59 hod. mimo jiné omezeno shromažďování lidí. Usnesení vlády ČR: zde

Omezení počtu osob: max. 10 osob uvnitř a max. 20 osob venku
V rámci tohoto usnesení Vláda zakazuje hromadné akce konané v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorách staveb a v počtu vyšším než 20 osob ve vnějších prostorách. Toto omezení se týká veškeré ostatní sportovní činnosti, zejména tedy volnočasového sportu (např. skupina lidí, kteří si chodí pravidelně zahrát fotbal či hokej).

Výjimka pro organizovaný soutěžní sport: až do 130 osob.
Sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy (zápasy, závody, turnaje) se mohou konat tak, že se jich účastní pouze sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí vč. rozhodčích (realizační tým, pořadatelé, delegáti, zdravotnícká služba apod.) a osob zajišťujících zpravodajství (televize, noviny) v počtu max. 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště. Stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců (tréninkové jednotky) pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy.

 

V souladu s usnesením vlády tedy v našich areálech platí:

  • Vstup na sportoviště je možný pouze pro sportovce a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí. Zakázána je tedy přítomnost veřejnosti a diváků (i rodičů, a to jak při tréninkových jednotkách, tak i soutěžních utkáních).
  • Povinnost nošení roušek ve všech vnitřních prostorech staveb i při vnitřních hromadných akcích při jakémkoliv počtu účastníků (platí od 18. září 2020 - mimořádné opatření zde).
  • Veřejné bruslení se od 5. října až do odvolání konat nebude.
  • Broušení bruslí na zimním stadionu není od 5. října až do odvolání k dispozici.
  • Soukromé pronájmy ledové plochy a sportovní haly jsou možné v počtu max. 10 osob. 

Děkujeme, že respektujete opatření a pomáháte nám je realizovat!

 

Rubriky

Kalendář akcí