28
únor
2018
Pohár SÚZ 2018 - výsledky
Alena N. 28. 2. 2018

V neděli 11.3.2018 proběhne na zimním stadionu v Českém Těšíně druhý ročník hokejového turnaje amatérů. 8 týmů složených z neregistrovaných hráčů se utká ve dvou skupinách systémem každý s každým o umístění, poté bude následovat play-off a boje o medaile. 

Jednotlivé zápasy se budou hrát 1 x 20 min. hrubého času. Losování proběhne v pátek 2.3.2018, následně bude zveřejněn rozpis zápasů. 

HC Admirals | HC Kanada | HC amíci Č.T. | HC Bizoni | HC Werk | SÚZ Č.T. | Válec Team | ZZS MSK

Přijďte fandit! 

 

Vyhodnocení a výsledky turnaje:

V dopoledním programu se odehrála skupina A, ve které si třemi výhrami nejlepší pozici pro závěrečné boje připavil tým pořádající organizace SÚZ. Na druhém místě skončil tým záchranářů, který bral turnaj zejména jako přípravu na nadcházející 10. ročník celorepublikového turnaje zdravotnických záchranných služeb ČR. Odpolední skupinu B i přes jednu porážku ovládl tým HC Bizoni. 

Ve vyřazovací části zvítězil tým SÚZ nad HC Kanadou. Ve druhém čtvrtfinále držel gólman HC Werk šance svého týmu na postup až do závěrečných minut utkání, avšak kapitán Válec Teamu vzal na sebe odpovědnost, projel obranou HC Werk a střelou mezi betony poslal obhájce titulu do semifinále. Tým záchranářů si poradil s HC Admirals a HC Bizoni především díky mladým ambiciózním útočníkům doslova rozdrtili tým HC amíci. 

V prvním semifinále na ukazatelích dlouho svítilo skóre 0:0. Tento stav se rozhodl změnit útočník SÚZ, který povedenou ranou do horního rohu přiblížil pořádající tým účasti ve finále. Vedení SÚZ ovšem vydrželo jen pár sekund, jelikož bránící hráč SÚZ nešťastně tečoval střelu od modré čáry mimo dosah svého brankáře a bylo srovnáno. Nakonec byli šťastnější hráči SÚZ, když v samostatných nájezdech zvítězili nad obhájci titulu z Válec Teamu. V druhém semifinále dali HC Bizoni výhrou nad ZZS MSK jasně najevo, že chtějí překonat své loňské stříbrné umístění.

Před samotným vyvrcholením turnaje se odehrálo utkání o 3. místo, ve kterém si Válec Team po nevydařeném semifinále spravil chuť a po hladké výhře nad záchranáři si zajistil bronzové medaile.

Ve finálové bitvě si byli hráči obou týmů vedomi důležitostí tohoto utkání, proto vsadili především na kvalitní obranu. Toto utkání rozhodla chyba obrany SÚZ, kterou HC Bizoni využili a dostali se do vedení 1:0. Tým SÚZ v závěrečných minutách i přes velkou snahu a urputný nátlak nedokázal srovnat stav utkání. 

HC se Bizoni se zaslouženě stali vítězi 2. ročníku Poháru SÚZ. Teprve nedávno složený tým SÚZ však předvedl velmi sympatický výkon ve všech utkáních, za což byl odměněn stříbrnými medailemi. Nejlepší brankářem byl vyhlášen Jiří Pytela z týmu SÚZ a trofej pro nejlepšího hráče si díky sedmi vstřeleným brankám odnesl útočník ZZS MSK Jaroslav Kopáč. 

Děkujeme všem zúčastněným hráčům, že i přes dramatické boje v play-off a mnohdy vášnivé emoce zachovali ducha fair play a turnaj se tak odehrál ve velmi přátelské náladě. Děkujeme také všem divákům za podporu svých týmů a vytvoření skvělé hokejové atmosféry. 

 

Fotografie z turnaje naleznete na našem Facebooku

 

 

 

Rubriky

Kalendář akcí