24
leden
2017
Pojď hrát hokej
Alena N. 11. 1. 2017

Zveme děti ve věku 4 - 8 let a jejich rodiče na akci s názvem "TÝDEN HOKEJE", která se koná na zimním stadioně v Českém Těšíně v úterý 24. 1. 2017 od 16:15 hodin.

 

Více informací naleznete na webu www.pojdhrathokej.cz

Kontaktní osoba: Tomáš Wardas, tel. 724 427 051, info@hc-tesin.cz

 

VYHODNOCENÍ:

Projekt Českého svazu ledního hokeje s názvem Pojď hrát hokej zavítal v úterý 24. ledna do Českého Těšína na místní zimní stadion, kde proběhl ve spolupráci TJ Slavoj Český Těšín a Správy účelových zařízení. Program akce začínal v 16 hodin, kdy byl ihned u vchodu do arény pro děti připraven malý dotazník, po jehož vyplnění a zaregistrování se každé dítě dostalo balíček, který obsahoval propagační předměty jak samotného oddílu, tak rovněž i ČSLH. Jako hlavní suvenýr byl jistě pro drtivou většinu dětí hokejový dres s vlastní jmenovkou, ve kterém pak absolvovaly celý připravený dvouhodinový program. Během celé akce se přišlo zaregistrovat celkem 41 dětí ve věku 4-8 let. Po téhle úvodní čtvrthodince se děti společně se svými rodiči přesunuly do útrob stadionu, kde v jedné z jeho místností proběhlo seznámení s historií hokeje v Českém Těšíně a zároveň jim byla nastíněna vize, jakým způsobem probíhá výchova a trénink začínajících hokejistů.

Po této krátké slovní a obrazové exkurzi již přišla na řadu část, na kterou se děti těšily pochopitelně nejvíc, a to ukázkový trénink pod pečlivým dohledem trenérů TJ Slavoj Český Těšín. Během pár chvil se ledová plocha zaplnila nadšením a děti v reprezentačních dresech se rozmístily na připravená stanoviště věnující se jednotlivým herním činnostem, ať už se jednalo o nácvik bruslení, střelby, techniky s pukem nebo dalších průpravných her a cvičení. Ty děti, které již mají za sebou základy bruslení, si dokonce mohly zahrát modelové miniutkání s hráči místního hokejového oddílu. Na závěr části na ledě přišlo na řadu ještě společné focení. Po tomto oficiálním rozloučení s ledovou plochou se rodiče i s dětmi přesunuli na závěrečnou “třetinu“ do tělocvičny, kde jim trenéři předvedli, jak probíhá trénink a zdokonalování hráče mimo led. Většina zúčastněných si pak tyto tréninkové metody vyzkoušela a tímto byl uzavřen celý dvouhodinový program.

Soudě podle ohlasů rodičů a viditelného zaujetí malých hokejistů se tato akce vydařila po všech stránkách. Pro mnoho začínajících hokejistů to jistě byly první nezapomenutelné hokejové krůčky, na které budou brzy následovat další.

 

 

 

Rubriky

Kalendář akcí