03
květen
2018
Winter Cup 2017/2018
Alena N. 3. 5. 2018

V průběhu zimní sezóny, tedy od října do dubna, probíhal každou neděli od 9:00 do 13:30 hod. v tenisové hale na zimním stadionu tenisový turnaj ve čtyřhře neregistrovaných hráčů známý jako Winter Cup. Totoho dlouhodobého klání určeného amatérským hráčům, které tenistům slouží jako ideální náplň halové sezóny a zároveň jako skvělá příprava na letní antukové boje, se zúčastnilo 14 dvojic. 

Dvojice byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých odehrály utkání každý s každým. Po odehrání základních skupin postoupilo pět nejlepších dvojic z každé skupiny do finále s tím, že se do finálové skupiny přenesly výsledky vzájemných odehraných utkání ze skupin. Poslední dva páry z obou skupin postoupily do skupiny útěchy. 

Průběh celého turnaje byl nesmírně vyrovnaný, o čemž svědčí fakt, že se o vítězi turnaje rozhodovalo až v posledním hracím dni. Vítězem Winter Cupu se stala dvojice René Košut a Tomáš Ganczarczyk, kteří tak obhájili loňské prvenství a v příštím ročníku turnaje budou útočit na zkompletování vítězného hattricku. Na druhém místě se umístili zástupci tenisové rodiny Radovan Banáš st. a Radovan Banáš ml., kteří na bronzový stupínek odsunuli dvojici Tomáš Skoupil, Tomáš Vavrda. 

 

Konečná tabulka Winter Cup 2018

Útěcha

Rubriky

Kalendář akcí