15
září
2019
Závody v inline bruslení
Alena N. 20. 9. 2019

V neděli 15. září po obědě se na inline dráze ve sportovním areálu na Frýdecké ulici uskutečnily první amatérské závody v inline bruslení. Za krásného slunečného počasí děti různých věkových kategorií vyrazily na trať. Pro děti bylo připraveno 5 disciplín – závod na jedno kolo (500 m), slalom, sprint na 100 m, závod dvojic a štafeta. Za každou disciplínu získali závodníci body a nakonec byli vyhodnoceni ti nejlepší v každé věkové kategorii.

Závod na 500 m, tedy jedno kolo na inline dráze, absolvoval každý závodník zvlášť a měl na zlepšení svého času 3 pokusy. Poté následovala dovednostní soutěž – slalom mezi tyčemi a kužely. Po krátkém občerstvení čekal děti tzv. sprint na 100 metrů. Na této krátké trati dokázaly děti před zraky fanoušků vyvinout neuvěřitelnou rychlost. Přestože závodníkům začínaly pomalu docházet síly, do závodu dvojic dali opět své maximum. Závod dvojic se jel na jedno kolo, kdy se závodníci v jeho půlce vystřídali a měli dva pokusy na co nejlepší čas. Tento bruslařský pětiboj vrcholil závěrečnou disciplínou, štafetovým závodem, ve kterém děti ukázaly týmového ducha i silnou vůli.

Za skvělé výkony obdrželi nakonec všichni účastníci medaili, sladkost a drobnou odměnu. Děkujeme všem závodníkům za účast a jejich rodičům za podporu a skvělou diváckou atmosféru.

Závody v inline bruslení se uskuteční opět příští rok ve sportovním areálu na Frýdecké.

Rubriky

Kalendář akcí