Zimní fotbalový turnaj 2019 - výsledky 3. kolo
Alena N. 29. 1. 2019

3. kolo

TJ Sokol Nýdek – TJ Bystřice  4-9 /2-6/
Góly: Příborský 2, Sikora, Kluz – Kantor 2, Noga 2, Badura 2, Staniek, Buryan, Liberda

V prvním utkání dne jsme viděli celkem třináct branek, většinu do sítě Nýdku, přestože šli „Sokoli“ v 8. minutě do vedení po gólu Ladislava Sikory. Do poločasu se ovšem nabitý kádr Bystřice rozstřílel a po dvou gólech Nogy přidali další Badura, Staniek, Buryan a Liberda. Poločasový výsledek stanovil snížením na 2-6 Marián Kluz. I po změně stran se „Sokoli“ trefili první a to ve 48. minutě dal svůj první gól Petr Příborský. Po té přidala tři branky Bystřice, v 50. minutě se blýskl svým druhým gólem Badura a po té dvakrát skóroval Kantor (v 57. a 65. minutě). Poslední gólový zápis zaznamenal za „Sokoly“ v 66. minutě svým druhým zásahem Petr Příborský, který snížil na konečných 4-9.

TJ Sokol Hnojník – LKS Goleszów  2-5 /1-4/
Góly: Klus, Lachowicz – Szajter 3, Felis, Wiśniowski

Ve druhém zápase se polští hráči snažili co nejdříve rozhodnout, což bylo znát na jejich agresivním pojetí hry, což jim během 25 minut vyneslo čtyřgólové vedení, kdy se postupně trefili v 5.minutě Krzysztof Felis, v 7. minutě Kamil Szajter, ve 12. minutě Jakub Wiśniowski a ve 25. minutě opět Kamil Szajter. Teprve po té se dostali ke slovu také hráči Hnojníka, když ve 33. minutě snižoval na poločasových 1-4 Martin Klus. Celkový obraz se po přestávce zcela změnil, když více ze hry měli najednou „Sokolové“, ale svou převahu dokázali proměnit pouze ve druhý gól v 65. minutě z kopačky Jiřího Lachowicze. Polský tým spoléhal pouze na brejkové situace. Po jedné z nich v 76. minutě doplnil svůj hattrick Kamil Szajter a upravil tím na konečných 3-5.

Slovan Horní Žukov – 1. FK Spartak Jablunkov  0-3 /0-3/
Góly: 0 – Petružálek, Mariňak, Lasota

Třetí utkání dne přineslo tři body do turnajové tabulky Jablunkovu. Zejména začátek byl pro vývoj souboje rozhodující. Hráči Spartaku rozhodli v průběhu čtyř minut. V 10. minutě otevřel skóre Matouš Petružálek, ve 12. minutě zvýšila slovenská posila Adrián Mariňak a hned ve 14. minutě upravil na 0-3 Jan Lasota. Zbytek zápasu jsme  již branku neviděli. „Slovanu“ po dvou výhrách v minulých dvou kolech tentokráte zápas nesedl, když se do soupeřovy branky ani jednou netrefili.

T.S. 1909 Piast Cieszyn – SC Smilovice  1-2 /0-2/
Góly: Szyper – Opluštil, Junga

Poslední zápas sobotního programu třetího kola rozehráli mezi sebou zbývající týmy. „Polský Piast“ překvapivě tahal za kratší konec a zejména v první půli nestačil na pohyblivý tým Smilovic, který se ujal vedení již v 7. minutě, po gólu Jana Opluštila. Z dalších šancí využili hráči Smilovice jedinou a to ve 24. minutě po přesné ráně Junga. Ve druhé části padla jediná branka, o kterou se postaral v 65. minutě jeden z nejlepších střelců polského týmu Tomasz Szyper a stanovil konečný účet na 1-2.

2. kolo

1. FK Spartak Jablunkov – T.S. 1909 Piast Cieszyn 1-1 /0-1/
Góly: Skácelík – Sikora

V zahajovacím utkání 2. kola se očekávalo vítězství polského týmu, který ovšem neměl očekávanou převahu. Přesto po gólu Martina Skacelika šel Piast Cieszyn ve 32. minutě do vedení, které si udržel až do přestávky. Po změně stran se Jablunkov snažil o vyrovnání, kterého dosáhl v 60. minutě, po přesné penaltě Marka Sikory. Nejlepšími hráči utkání byli Martin Skácelík a Tomasz Szyper z polského týmu z Cieszyna.

TJ Bystřice - Slovan Horní Žukov  1-3 /0-2/
Góly: Krenželok - Podaný, Calabro, Pasieka

V dalším zápase měl od úvodních minut více ze hry „domácí“ Slovan, který svou převahu do poločasu vyjádřil dvěma góly. V 1. minutě po gólu Daniela Podaného a v 35. minutě po další úspěšně akci skóroval Daniel Calabro. Po změně stran se prosadila Bystřice, za kterou snížil v 49. minutě Adam Krenželok. Žukov ovšem dál vládl na hřišti a v 60. minutě upravil na konečných 1-3 Mateusz Pasieka.

LKS Goleszów - SC Smilovice 3-5 /3-4/
Góly: Felis 2, Szajter - Baron 3, Barteczek, Opluštil

Ve třetím utkání dne jsme viděli brankové hody a to zejména do poločasu. Střelecky překvapili zejména borci Smilovic, kteří šli po gólech Romana Barteczka /ve 12. minutě/ a Jana Opluštila /v 19. minutě/ do dvoubrankového vedení. Hned ve 20. minutě ovšem snížil Krzysztof Felis. Pak začal úřadovat „smilovický snajper“ Lukáš Baron, který v 24. a 29. minutě dvěma přesnými zásahy upravil na 1-4. To ovšem ještě nebylo v první části vše. Následně se prosadili polští hráči a postupně v 32. minutě snížil druhou brankou v zápase Krzysztof Felis a na poločasových 3-4 v 44. minutě Kamil Szajter. Ve druhé půli už se střelci šetřili až na neudržitelného Lukáše Barona, který dosáhl hattricku v 59. minutě a uzavřel tímto skóre utkání na konečných 3-5.

TJ Sokol Hnojník - TJ Sokol Nýdek  2-1 /2-1/
Góly: Ganczarczyk, Ruš – Filipczyk

V posledním zápase druhého kola si to mezi sebou rozdali „Sokolové“. Všechny branky padly do přestávky. Skóre otevřel v 22. minutě veterán Tomáš Ganczarczyk v barvách Hnojníka, který šel ve 30. minutě už do dvougólového náskoku po přesně střele Petra Ruše. Těsně před poločasem v 41. minutě se probral také Nýdek a Pavel Filipczyk dokázal snížit na 2-1. Druhá polovina utkání byla celkem vyrovnaná, ale žádná další branka již nepadla.

1. kolo

Poslední lednový víkend byl ve sportovním areálu Frýdecká v Českém Těšíně zahájen „Zimní fotbalový turnaj o pohár SÚZ 2019“. Všechny týmy v rámci zimní přípravy nastoupily v sobotu 26.1.2019 k utkáním prvního kola.

TJ Sokol Nýdek – LKS Goleszów 0-3 /0-1/
Góly: 0 – Felis, Juroszek, Czudek

V zahajovacím utkání měl od počátku více ze hry polský tým, který si vytvořil převahu zejména lepším pohybem po celém hřišti a zaslouženě se ve 26. minutě dostal do vedení po rychlé akci a přesném zakončení Krzysztofa Felise. Poté se hra až do poločasu opticky srovnala. Ve druhé části se polský tým snažil co nejdříve zápas rozhodnout, což se mu podařilo po gólech Jacka Juroszka v 69. minutě  a Adriana Czudka v 75. minutě, kteří upravili výsledek na konečných 0-3.

SC Smilovice – 1.FK Spartak Jablunkov 0-2 /0-1/
Góly: 0 – Sikora z pen., Szotkowski

V dalším zápase jsme viděli vyrovnaný souboj až do 30. minuty, kdy se ujali vedení hráči Jablunkova, po přesné exekuci penalty z kopačky Marka Sikory. Po té Jablunkovu  narostly křídla, ale na výsledku se do poločasu nic nezměnilo. Po změně stran měl Jablunkov stále více ze hry, což v 75. minutě  zpečetil druhou brankou Radim Szotkowski a upravil výsledek na 0-2. Do závěrečných minut se na skóre již nic nezměnilo. Nejlepším hráčem zápasu byl Břetislav Kocur z týmu SC Smilovice.

Slovan Horní Žukov – TJ Sokol Hnojník 6-0 /2-0/
Góly: Bolec 2, Hlávka, Kavický, Saleh, Pasieka – 0

Ve třetím utkání dne se dařilo „domácímu týmu“, který se poprvé střelecky prosadil až v závěru prvního poločasu. Skóre otevřel ve 44. minutě  Jan Hlávka a vzápětí po něm, ve 45. minutě zvýšil na 2-0 Jan Kavický. Ve druhé části hry již hráči „Slovanu“ dominovali a postupně svůj náskok navyšovali, když se trefili v 55. minutě Jakub Bolec, v 58. minutě Omar Saleh, v 83. minutě Mateusz Pasieka. Konečnou podobu výsledku určil v 84. minutě svým druhým gólem Jakub Bolec. Nejlepšími hráči byli vyhlášení  brankář Libor Kovačík a střelec jedné z branek Mateusz Pasieka za vítěze, za poražené Tomáš Ganczarczyk.

T.S. 1909 Piast Cieszyn – TJ Bystřice  3-1 /1-1/
Góly: Kubicius, Szyper, hráč testovaný – Liberda

V posledním zápase prvního kola nastoupil favorit „Cieszyn“ proti Bystřici, které se podařilo dostat do vedení po gólu Aleše Liberdy. Ve 24. minutě se se z protiútoku trefil Jakub Kubicius a srovnal stav utkání. Druhou trefu „poláků“ zaznamenal 10 minut po změně stran, tedy v 55. minutě Tomasz Szyper. Hráči Bystřice se sice snažili, ale proti pohyblivějšímu soupeři se již nedokázali střelecky prosadit. V závěru utkání, v 85. minutě upravil Piast Cieszyn výsledek na konečných 3-1. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Tomasz Szyper z TJ Bystřice.

Szyper Tomasz T.S. 1909 Piast Cieszyn 3 2

1 gól: Barteczek Roman (Smil.), Buryan Filip (Byst.), Calabro Daniel (Žuk.), Czudek Adrian (Gol.), Filipczyk Pavel (Nýd.), Gańczarczyk Tomáš (Hnoj.), Hlávka Jan (Žuk.), Junga Ondřej (Smil.), Juroszek Jacek (Gol.), Kavický Jan (Žuk.), Klus Martin (Hnoj.), Kluz Marian (Nýd.), Kreželok Adam (Byst.), Kubicius Jakub (Cies.), Lachowicz Jiří (Hnoj.), Lasota Jan (Jabl.), Lewandowski Benjamin (Cies.), Mariňak Adrián (Jabl.), Petružálek Matouš (Jabl.), Podaný Daniel (Žuk.), Rusz Petr (Hnoj.), Saleh Omar (Žuk.), Sikora Ladislav (Nýd.), Skácelík Martin (Cies.), Staniek Jan (Byst.), Szotkowski Radim (Jabl.), Wisniówski Jakub (Gol.)