11
leden
2018
Zimní fotbalový turnaj "O pohár SÚZ" - výsledky
Alena N. 11. 1. 2018

Výsledky a vyhodnocení turnaje

Druhý ročník zimního fotbalového turnaje byl odehrán během února a března na umělé trávě sportovního areálu na Frýdecké ulici. Oproti loňskému roku se turnaj rozrostl o dvě polská mužstva, čímž došlo k zatraktivnění turnaje. Osm mužstev ze tří zemí odehrálo celkem 28 utkání. Tento zimní turnaj slouží především jako příprava a pomoc regionálním týmům na nadcházející boje v jarní části mistrovských soutěží. 

"Zimní příprava proběhla velice dobře, turnaj nám posloužil k nácviku různých herních variant a měli jsme možnost dostatečně otestovat jednotlivé hráče", řekl trenér SC Smilovice Pavel Smatana. 

Podle dalšího trenéra, ostříleného Miloše Koloničného, který momentálně cepuje fotbalisty TJ Oldřichovice, by bylo na zamyšlenou upravit časový rozpis zápasů. "Ranní začátek v 9:00 hod. je vzhledem k povětrnostním podmínkám (sníh, mráz) velice brzy", podotkl Koloničný, který byl s konečným čtvrtým místem svého týmu spokojený. "Škoda posledního zápasu, který by nás, pokud bychom dosáhli vítězství, katapultoval na konečné třetí místo". 

Tím, jak byl turnaj vyrovnaný a přinášel i velmi nečekané výsledky, jsme si museli na korunovaci nového vítěze počkat až do posledního kola. LKS Goleszów si průběhu turnaje vybudoval dokonce pětibodový náskok, avšak první místo potvrdil až vstřeleným gólem v 85. minutě svého posledního zápasu. "S turnajem jsme maximálně spokojeni. Konfrontace s českými týmy je osvěžení celé přípravy. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí turnaje a příští rok se sem jako obhájce jistě rádi vrátíme", vyjádřil spokojenost za vítěze asistent trenéra Damian Koźdoń. 

Na konečném druhém místě se umístily SC Smilovice, které po úvodních dvou porážkách zvítězily v následujících pěti zápasech a jen těsně jim unikl pohár pro vítěze. Na bronzové příčce se stejně jako v prvním ročníku turnaje umístil Slovan Horní Žukov. Za vítězsví v turnaji si týmy odnesly poháry i poukazy na odběr sportovního zboží, vítěz z Goleszówa navíc putovní pohár. 

Odměněni byli také nejlepší jednotlivci. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen smilovický Lukáš Baron, sošku pro nejlepšího brankáře a poukaz na odběr sportovního zboží si odnesl žukovský Libor Kovačík. Nejlepším střelcem se díky čtyřgólové explozi v posledním utkání s celkem 8 úspěšnými zásahy stal útočník Piastu Cieszyn Tomasz Szyper

V průběhu turnaje nastaly částečné problémy s nasazováním rozhodčích, proto bylo někdy nutné povolat trenéry či jednoho z nehrajících hráčů jako pomezní rozhodčí. To je bohužel problém celého regionu, jelikož se OFS Karviná v posledních letech potýká s nedostatkem sudích. Ke konci turnaje se však tato problematika vyřešila a příští rok se budeme snažit po této stránce kompletně zajistit celý turnaj. 

Samotnou kapitolou bylo vystoupení loňského vítěze Tepličky nad Váhom. Tomuto mužstvu se bohužel zimní turnaj nevyvedl podle představ, jelikož se v průběhu turnaje potýkal nejen s chřipkovou epidemií, v důsledku které musel odvolat dva své zápasy, ale také s nedisciplinovaností hráčů. Své neslavné účinkování na turnaji tak nakonec Teplička završila v posledním utkání, kdy byl její zápas pro hrubé porušení fair play kontumován ve prospěch soupeře.

To byla jediná kaňka na jinak v přátelském duchu probíhajícím zimním fotbalovém turnaji, který svou kvalitou předčil ročník předcházející. Tým organizátorů očekává, že i další, v pořadí 3. ročník tohoto turnaje si opět za účasti týmů z Česka, Polska i Slovenska zachová svou stoupající úroveň. 

 


  

Tabulka střelců

Pořadí Hráč Mužstvo Počet gólů
1. Szyper Tomasz T.S. 1909 Piast Cieszyn 8
2. Przyczko Filip SC Smilovice 7
3. Barteczek Roman SC Smilovice 6
  Maceček Karel TJ Sokol Hnojník 6
5. Míra Lukáš  SC Smilovice 5
  Walek Michal TJ Oldřichovice 5
7. Baron Lukáš SC Smilovice 4
  Beniač Josef OFK Teplička nad Váhom 4
  Felis Krzysztof LKS Goleszów 4
  Janoszek Dawid T.S. 1909 Piast Cieszyn 4
  Saleh Omar  Slovan Horní Žukov 4
  Topiarz Jiří SC Smilovice 4
13. Glac Jiří Slovan Horní Žukov 3
  Hlávka Jan Slovan Horní Žukov 3
  Máj Oldřich SC Smilovice 3
  Minarík Dominik Slovan Horní Žukov 3
  Misiarz Radim Slovan Horní Žukov 3
  Tobiasz Mikołaj T.S. 1909 Piast Cieszyn 3

Další střelci:

2 góly Goleszów: Strządała Damian, Smilovice: Cienciala Radek, Junga Ondřej, Horní Žukov: Bolec Jakub, Pokorný Jiří; Oldřichovice: Hadrava Tomáš, Janeček Radek, Šuster Pavel; Cieszyn: Gabryś Kamil, Tobiasz Michał; Hnojník: Ganczarczyk Tomáš, Pszczolka Pavel, Walica Marek; Těrlicko: Enenkel Martin 

1 gól - Goleszów: Brak Mateusz, Czudek Adrian, Czudek Krystian, Matuszek Tomasz, Nikiel Dawid, Obrochtą Rafał, Wiśniowski Jakub; Smilovice: Balvar David, Dytko Petr, Kocur Břetislav, Horní Žukov: Alexa Pavel, Mrozek Šimon, Rada Robin; Oldřichovice: Rakovski Ondřej, Fryda Filip, Machala Marek, Polák Miroslav, Bonacina Petr, Cienciala Jiří; Cieszyn: Bakun Jakub, Brachaczek Arkadiusz, Dąbrowiecki Krzysztof, Gabzdyl Seweryn; Hnojník: Klus Martin, Lisník Jakub, Teplička: Hikaník Martin, Těrlicko: Uhrin Daniel, Vondrus Daniel

 

Aktuální informace, fotky a další naleznete také na našem facebooku


 

Rubriky

Kalendář akcí