červen
2018
3. ročník fotbalového turnaje přípravek
Alena N. 25.06.2018

Jako už tradičně za skvělého letního počasí se v neděli 17. června uskutečnil 3. ročník turnaje přípravek O pohár ředitele SÚZ Český Těšín, a to na hřišti FK Český Těšín. Turnaje předpřípravek se zúčastnilo pět týmů složených z hráčů narozených po 1. 1. 2011. Kromě domácího týmu FK Český Těšín se představili fotbalisté z Třince,  Horní Suché, Smilovic, které ještě doplnila polská družina T.S.1909 Piast Cieszyn.

Na skvěle připraveném trávníku se v průběhu turnaje objevila bezmála stovka začínajících fotbalových nadějí. Díky obrovskému úsilí, které hráči vkládali do každého souboje a obrovskému nadšení všech začínajících fotbalistů, byl prakticky každý zápas od první do poslední minuty zábavný. Nezbývá než si přát, aby klukům toto odhodlání a zaujetí zůstalo co nejdéle.

Největší kvalitu nakonec prokázal tým Fotbal Třinec, který v průběhu celého turnajového klání neztratil ani bod a dokázal tak obhájit loňské vítězství. Na druhém místě skončil tým TJ Depos Horní Suchá a za bouřlivého potlesku diváků doprovodil tyto dva celky na stupně vítězů domácí tým FK Český Těšín. Na čtvrtém místě se umístili fotbalisté z SC Smilovice a tabulku uzavřel T.S.1909 Piast Cieszyn.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Adam Bystroň z Českého Těšína, nejlepším střelcem se stal útočník Bartek Kuźma z vítězného Třince a kategorii mezi brankáři ovládl Matyáš Bárta z Horní Suché.

Letošní ročník turnaje O pohár ředitele SÚZ nabídl opět mnoho úžasných soubojů a příjemných sportovních zážitků. Velká poklona patří také rodičům, trenérům a všem divákům, kteří po celou dobu neúnavně povzbuzovali fotbalové talenty a vytvořili parádní atmosféru. Další ročník tohoto turnaje se uskuteční příští rok opět v červnu v rámci Svátku Tří bratří.