květen
2018
První hokejbalový turnaj
Alena N. 11.05.2018

V sobotu 5.5.2018 jsme na umělé ploše zimního stadionu pořádali první hokejbalový turnaj. Turnaj byl určen pro pět týmů, které se utkaly ve skupině systémem každý s každým na 2 x 12 minut a poté následovaly zápasy o konečné umístění.

Turnaj měl velmi vyrovnaný průběh, o čemž svědčí, že rovná třetina utkání skončila nerozhodně a o vítězích jednotlivých zápasů i konečném pořadí ve skupině rozhodovaly až samostatné nájezdy. Díky vítězství 1:0 nad pořádající organizací SÚZ Český Těšín si právo nastoupit v boji o vítězství proti Válec Teamu vydobyl tým Siberians, který tak na třetí příčku základní části odsunul tým HBK Frýdek-Místek. Tento tým se musel spokojit se zápasem o bronz, ve kterém ho čekal HBK Třinec. SÚZ Český Těšín nedokázal po slibném začátku, kdy v úvodním zápase zdolal HBK Třinec, přidat do tabulky další vítězství a v turnaji se tak umístil na pátém místě.

V "malém" finále frýdecko-místecká ekipa nastoupila do utkání mnohem svižněji než mužstvo z Třince a po dvou rychlých gólech z úvodu měla průběh utkání zcela pod kontrolou. HBK Frýdek-Místek nakonec přidal ještě třetí branku a mohl se radovat z třetího místa v turnaji. Po skončení boje o bronz už na hrací plochu nastoupil Válec Team a mladíci z týmu Siberians, na které čekal závěrečný zápas turnaje. Opatrný úvod připomínal vzájemný zápas těchto týmů ze základní části. Po několika útocích na branku dokázal Mario Opina překonat po celý turnaj skvěle chytajícího brankáře Siberians a přiblížil tak Válec Team vítězství v turnaji. V následujících minutách se týmu Siberians nepodařilo vytvořit souvislejší tlak a obrana Válec teamu si s jejich ojedinělými útočnými výpady dokázala bez větších problémů poradit. Chvíli před koncem překonal obranu i brankáře Jakub Kotala, utkání bylo rozhodnuto. V poslední minutě ještě Válec Team výhru zpečetil na konečných 3:0 a mohl se radovat z poháru pro vítěze.

Před vyhlášením konečných výsledků a předáním pohárů vítězům byli oceněni nejlepší jednotlivci turnaje. Nejlepším střelcem turnaje se stal Jan Šmíd z Válec Teamu. Jako náplast na finálovou porážku si cenu pro nejlepšího brankáře odnesl Vojtěch Mokrý

V průběhu dvanácti utkání turnaje proběhlo mnoho nesmlouvavých a velmi vyostřených bitev, avšak turnaj se odehrál v přátelském duchu, za což patří dík zejména profesionálním rozhodčím, kteří dokázali zkrotit mnohdy rozbouřené emoce hráčů.