2019
Zimní fotbalový turnaj mužů 2019
Alena N. 29.01.2019

7. kolo

V sobotu dne 9.3.2019 bylo na pořadu poslední, sedmé kolo „Zimního fotbalového turnaje o pohár SÚZ 2019“, které definitivně určilo konečné pořadí.

TJ Sokol Hnojník – T.S. 1909 Piast Cieszyn   9-4 /5-2/
Góly: Maceček 8, Walica – Cebrzyna, Groš, Szyper, Pytlinski

V prvním zápase byl Piast favoritem a hned v první minutě se po gólu Cebrzyny dostal do vedení. Pak začalo sobotní střelecké představení „sokola“ Karla Macečka, který dvěma brankami v 5. a 9. minutě otočil skóre. Ve 13. minutě srovnal za Piast Rostislav Groš. Následně se dalšími třemi góly blýskl Karel Maceček a to v 25., 27. a 30. minutě, kdy stanovil poločasový výsledek na 5-2. Po změně stran se Piast pokusil zápas zdramatizovat a po gólech Tomasze Szypera v 60. minutě a Kacpera Pytlinského v 66. minutě, snížil na rozdíl jediné branky. Hned minutu na to, však snajpr Karel Maceček, svým šestým gólem, znovu uklidnil „sokoly“. V 71. minutě se trefil Marek Walica a definitivně zlomil odpor soupeře, kterého následně dorazil dalšími dvěma góly ostrostřelec Karel Maceček a to v 76. a 77. minutě, čímž dosáhl rekordního počtu vstřelených gólů – 8 v jediném zápase, čímž se stal druhým nejlepším střelcem turnaje. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Karel Maceček, Marek Walica – Tomasz Szyper a Rostislav Groš. Navíc Tomasz Szyper z polského týmu T.S. 1909 Piast Cieszyn, byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje.

TJ Sokol Nýdek – Slovan Horní Žukov  1-2 /0-1/
Góly: ? – Bolec, Klimek

Ve druhém utkání si chtěl poslední tým prozatímní tabulky Nýdek připsat čestné vítězství proti hráčům Žukova. Tito ovšem turnaj nezabalili, když cítili křivdu po minulém kole, kdy jim bylo utkání kontumováno ve prospěch Goleszówa. Přesto k utkání přistoupili zodpovědně a ve 34. minutě šli po gólu Jakuba Bolce do vedení. Ve druhé části po té jejich vedení potvrdil v 64. minutě Marek Klimek. Sokoli z Nýdku pak jen upravili čestným zásahem na konečných 1-2.

TJ Bystřice – SC Smilovice  4–7 /2-4/
Góly: ? – Opluštil 2, Míra 2, Baron, Parchanský, Gerlich

Ve třetím zápase nastoupil třetí tým prozatímního pořadí Smilovice proti Bystřici. Stupně vítězů si chtěli samozřejmě udržet. Za svým cílem vykročili „pravou“ a hned v 1. minutě šli do vedení po gólu Jana Opluštila, který v 11. minutě zvýšil svou druhou brankou, čímž potvrdil pozici nejlepšího střelce svého týmu. Následně se trefil dvakrát jeho spoluhráč Lukáš Míra a to ve 14. a 40. minutě. Poločasový výsledek upravili hráči Bystřice dvěma góly na 2-4. Ve druhé půli byli fotbalisté Smilovic stále aktivní a nedopustili žádný obrat ve skóre, které stále navyšovali. Ve 48. minutě skóroval Lukáš Baron, v 60. minutě Patrik Parchanský a sedmý gól svého týmu zaznamenal v 75. minutě David Gerlich. Bystřice dokázala pouze snížit na konečných 4-7. Tímto vítězstvím si Smilovice zajistily konečné třetí místo a jejich hráč Petr Bašanda, byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

LKS Goleszów –  1. FK Spartak Jablunkov  5–2 /2–0/
Góly: Sikora, Jopek, Felis, Szajter, Golyzniak – Hupka, Hudzieczek z p.k.

Poslední zápas 7. kola a celého turnaje byl správnou tečkou. „Spartak“ nastupoval jako lídr tabulky a Goleszów na něj z druhého místa ztrácel pouhý jeden bod. Takže bylo jasné, že vítěz vzájemného souboje bere vše! „Spartaku“ stačila v utkání remíza, a tak dělal co mohl, ale jeho snaha vydržela pouze do 22. minuty, kdy skóre otevřel Patryk Sikora z Goleszówa. Od této chvíle již byli hráči Goleszówa o poznání lepším týmem, což potvrdili do poločasu druhým gólem v 34. minutě z kopačky Michala Jopka. Hned po změně stran ještě „Spartak“ zabojoval. To se ve 47. minutě přesně trefil Michael Hupka. Více již „polský“ Goleszów nepřipustil a postupně nastřílel další tři branky až na skóre 5-1, a to v 54. minutě Krzysztof Felis, v 74. minutě Kamil Szajter a v 82. minutě Andrzej Golyzniak. Poslední gólovou tečku v turnaji zaznamenal v 90. minutě zápasu z pokutového kopu Martin Hudzieczek a snížil na konečných 5-2 pro vítěze celého turnaje. Nejlepším střelcem celého turnaje se stal Jan Lasota z celkově druhého týmu  1. FK Spartak Jablunkov, který v pěti odehraných zápasech dokázal nastřílet 9 branek.

Strzadala Damian LKS Goleszów 6 2

1 gól: Bulawa Tomáš (Jabl.), Brzuchanski Lukáš (Hnoj.), Calabro Daniel (Žuk.), Czudek Adrian (Gol.), Filipczyk Pavel (Nýd.), Fober Tomáš (Byst.), Gańczarczyk Tomáš (Hnoj.), Gibiec Adrian (Gol.), Gerlich David (Smil.), Golka Piotr (Cies.), Hlávka Jan (Žuk.), Hupka Michael (Jabl.), Junga Ondřej (Smil.), Juroszek Jacek (Gol.), Kantor Ivo (Smil.), Kavický Jan (Žuk.), Klimek Marek (Žuk.), Klus Aleš (Hnoj.), Kluz Marian (Nýd.), Kisza Tomáš (Byst.), Kreželok Adam (Byst.), Lachowicz Jiří (Hnoj.), Lewandowski Benjamin (Cies.), Mariňak Adrián (Jabl.), Michálek Lukáš (Jabl.), Nieslaník Tomáš (Jabl.), Oborný Eduard (Hnoj.), Petružálek Matouš (Jabl.), Podaný Daniel (Žuk.), Pytliński Kacper (Cies.), Rusnok Jakub (Hnoj.), Rusz Petr (Hnoj.), Saleh Omar (Žuk.), Skácelík Martin (Cies.), Sikora Patryk (Gol.), Svoboda Vít (Hnoj.), Staniek Jan (Byst.), Szotkowski Radim (Jabl.), Tobiasz Michal (Cies.), Wisniówski Jakub (Gol.), Zoubek David (Byst.)

6. kolo

V první březnovou sobotu proběhlo předposlední šesté kolo „Zimního fotbalového turnaje o pohár SÚZ 2019“.

Červené karty: Glac Jiří (Žukov), Janoszka Dawid (Goleszów)

1. FK Spartak Jablunkov – TJ Bystřice  3-2 /1-2/
Góly: Lasota 2, Michálek –

V prvním zápase se potkali tradiční soupeři, kteří si ani v tomto souboji nic nedarovali. V 15. minutě šla Bystřice do vedení, ale po chvíli, v 18. minutě bylo srovnáno po brance Jana Lasoty. Ještě do poločasu si Bystřice získala vedení, ve 42. minutě 1-2. Po změně stran Spartak získával převahu a tlačil se do branky soupeře. V 71. minutě se podařilo Lukáši Michálkovi srovnat skóre. Na straně Spartaku byla větší chuť po vítězství. O výsledku rozhodla předposlední 89. minuta, kdy se prosadil za podruhé Jan Lasota a stanovil konečný výsledek 3-2.

SC Smilovice – TJ Sokol Hnojník  8-4 /5-1/
Góly: Opluštil 3, Cienciala 2, Barteczek, Parchanský, Baron – Oborný, Svoboda, Klus, Rusnok

Ve druhém utkání se „Smilovice“ dostaly do vedení již v 7. minutě po trefě Radka Ciencialy a v 10. minutě zvýšil Lukáš Baron a bylo vidět, že ani tentokráte „Sokol“ body nezíská. Ve 24. minutě skóroval Roman Barteczek a v 30. minutě už na 4-0 upravil Jan Opluštil.  Poté po akci Tomáše Ganczarczyka snížil v 31. minutě Eduard Oborný. Poslední slovo si v prvním poločase vzal ve 35. minutě Patrik Parchanský, který určil výsledek poločasu 5-1. Hned po změně stran ve 47. minutě pokračoval v krasojízdě Smilovic svým druhým gólem Jan Opluštil. Následně snížil v 51. minutě Víťa Svoboda. Nejlepší hráč na hřišti Jan Opluštil dosáhl v 58. minutě na hattrick, když zvyšoval na 7-2. Po té se ke kosmetické úpravě výsledku dostali „Sokolové“, když v 60. minutě snížili Martin Klus z penalty a v 71. minutě Jakub Rusnok po trestném kopu Tomáše Ganczarczyka. V 75. minutě padla z kopačky Radka Ciencialy poslední branka zápasu a ukončila souboj výsledkem 8-4.

T.S. 1909 Piast Cieszyn – TJ Sokol Nýdek   5-1 /1-0/
Góly: Groš, Golka, Kubicius, Gabryś, a vlast. – Sikora

Ve třetím zápase nastoupil polský tým Piast proti poslednímu týmu tabulky Nýdku. Sokolové srdnatě odolávali nátlakové hře Piastu až do 23. minuty, kdy vsítil jedinou branku prvního poločasu Rostislav Groš. Ve druhé půli se již dokázal Piast více prosadit a postupně navyšoval svůj náskok od 53. minuty, kdy se trefil Piotr Golka, v 60. minutě zvýšil Jakub Kubicius a hned v 61. minutě si dezorientovaný Nýdek dal vlastní gól. Poslední úder ze strany Piastu přišel v 73. minutě po přesné ráně Kamila Gabryśe. Konečnou podobu výsledku dal v 86. minutě Ladislav Sikora, který zaznamenal čestný úspěch „Sokolů“.

LKS Goleszów – Slovan Horní Žukov  3-0 kontumačně

Poslední sobotní utkání šestého kola se nedohrálo. Ve 37. minutě dostali za vzájemné napadení červené karty Dawid Janoszek z LKS a Jiří Glac ze Slovanu. To bylo již za stavu 4-0 pro Goleszów. Následně došlo k dalším napadením mezi oběma týmy, hlavně ze strany Horního Žukova. Z tohoto důvodu rozhodčí utkání ukončil a bylo rozhodnuto ke kontumaci ve prospěch LKS Goleszówa.

5. kolo

Poslední únorová sobota měla na programu již páté kolo „Zimního fotbalového turnaje O pohár SÚZ 2019“.

Červená karta: Bolek Jakub (Žukov)

TJ Bystřice – LKS Goleszów  2-3 /1-2/
Góly: Buryan 2 – Gołyźniak 2, Gibiec

V prvním zápase se od počátečních minut prosazoval útočnou hrou polský tým, který si získal dvougólové vedení, po dvou brankách Andrzeje Gołyźniaka, ve 27. a 41. minutě. Bystřice se ukázala v závěru poločasu, kdy ve 44. minutě snížil svou první trefou Filip Buryan. Po změně stran v 56. minutě stejný hráč skóre zápasu srovnal. Pak začal tuhý boj o vítězství, o které se snažila obě mužstva. Rozhodnutí přišlo v 82. minutě z kopačky polského hráče Adriana Gibiece, který upravil na konečných 2-3. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Filip Burian /Bystřice/ a Andrzej Gołyźniak /Goleszów/.

Slovan Horní Žukov – T.S. 1909 Piast Cieszyn  0-3 /0-3/
Góly: 0 – Cebrzyna, Szyper, Gabryś

Ve druhém utkání se dosud celkově druhý „Slovan“ nedokázal prosadit proti průběžně šestému týmu. Zejména v prvním poločase polskému náporu nestačili odolávat, čemuž napomohla branka již v první minutě zápasu, o kterou se postaral Bartek Cebrzyna. Druhý polský úder přišel v 17. minutě z kopačky Tomasze Szypera. To ještě v první části nebylo vše. Třetí zásah si „Piast“ přichystal v 38. minutě, kdy na poločasových 0-3 upravil Kamil Gabryś. Ve druhé půli jsme již branku neviděli, přestože „Slovan“ hrál od 80. minuty bez vyloučeného Jakuba Bolce.  „Piast“ si připsal druhé vítězství v turnaji. Nejlepšími hráči byli: Omar Saleh /Slovan/ – Arkadiusz Brachaczek /Piast/.

TJ Sokol Hnojník – 1. FK Spartak Jablunkov  2-8  /1-7/
Góly: Klus, Walica – Raszka 4, Lasota 2, Nieslanik, Hudzieczek

Ve třetím zápase nastoupil lídr tabulky „Spartak“ proti předposlednímu „Sokolu“ a již ve třetí minutě šel do vedení po brance Tomáše Nieslaníka, a měl stálou převahu. Přesto Hnojník dokázal z protiútoku vyrovnat a to ve 14. minutě Alešem Klusem. Po půlhodině spustil „Spartak“ kanonádu. Ve 30. minutě získal vedení zpět na stranu lídra Martin Hudzieczek. Následoval čistý hattrick Pavla Raszky, který skóroval v 36., 38. a 43. minutě. To ovšem do poločasu ještě nebylo vše. Pak ve střeleckém koncertu pokračoval Jan Lasota, který vtěsnal své dvě branky do jediné 44. minuty a upravil na 1-7. Ve druhé polovině utkání jsme viděli po jedné brance na každé straně. V 69. minutě zaznamenal svůj čtvrtý gól Pavel Raszka a v 71. minutě upravil na konečných 2-8 Marek Walica. Nejlepšími hráči byli Miroslav Stryja /Hnojník/ a Pavel Raszka /Jablunkov/.

TJ Sokol Nýdek  –  SC Smilovice 0-3 kontumačně
Góly: 0 – 0

Poslední zápas 5. kola pro nemoc hráčů Nýdku kontumačně ve prospěch Smilovic.

4. kolo

SC Smilovice – Slovan Horní Žukov  2-3 /1-1/
Góly: Barteczek, Kantor – Mrozek 2, Pasieka

V prvním zápase jsme viděli vyrovnaný souboj zejména v první části hry. Ve 12. minutě šel Žukov do vedení po brance Šimona Mrozka. Ale po půlhodině byl stav opět vyrovnaný, když se ve 38. minutě prosadil Roman Barteczek. Po změně stran, přesně po hodině hry, v 60. minutě získal Žukov opět vedení po přesném zásahu Mateusze Pasieky. Smilovice nesložily zbraně a dokázaly v 81. minutě srovnat Ivo Kantorem na 2-2. V koncovce utkání měli „Žukováci“ více štěstí a v 88. minutě rozhodl o jejich vítězství svou druhou brankou Šimon Mrozek. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Ivo Kantor a Michal Rachman.

1. FK Spartak Jablunkov - TJ Sokol Hnojník  10-1 /4-0/
Góly: Lasota 4, Raszka 3, Nieslanik 2, Bulawa – Příborský

Ve druhém zápase se Spartak se Sokoly vůbec nemazlil a drtil je od první minuty, kdy otevřel skóre zápasu Tomáš Bulawa. Již ve 4. minutě zvyšoval střelec utkání Jan Lasota a ve 20. minutě svým druhým gólem upravil na 3-0. Skóre poločasu uzavřel hned po té ve 21. minutě Adam Nieslanik 4-0. Ve druhé půli zvýšili náskok v 51. minutě Pavel Raszka a v 55. minutě opět Jan Lasota už na 6-0. Po té se dostali ke slovu Sokoli a v 59. minutě zaznamenal čestný úspěch Petr Příborský. V zápětí v 60. minutě vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase agilní Jan Lasota. Po té v 66. a 83.minutě dal dvě branky Pavel Raszka a zkompletoval tak svůj hattrick. Na konečných 10:1 upravil v 84. minutě svou druhou brankou Adam Nieslanik. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jan Lasota – Vojtěch Szmek.

LKS Goleszów – T.S. 1909 Piast Cieszyn  4-2 /2-1/
Góly: Janoszek 3, Jopek – Szyper, Michut

Třetím zápasem dne byl „polský duel“. Hráči Goleszowa měli překvapivě více ze hry a ve 21. minutě načal svůj střelecký koncert Dawid Janoszek. Za pět minut ve 26. minutě sice srovnal nejlepší hráč Cieszyna Tomasz Szyper, ale do poločasu získal opět vedení pro „LKS“ Dawid Janoszek. Po změně stran dovršil ve 48. minutě svůj hattrick Dawid Janoszek a získal pro své barvy dvougólové vedení. Cieszyn se pokusil zápas zdramatizovat, když v 53. minutě snižoval Tobiasz Michut. Klid Goleszowu přinesla 60. minuta, ve které Michal Jopek upravil na konečných 4-2. Nejlepšími hráči byli Dawid Janošek – Tomasz Szyper.

TJ Bystřice – TJ Sokol Hnojník  10-1 /3-1/
Góly: Buryan 3, Noga 2, Galusik 2, Fober, Kisza, Zoubek – Zabelka

Poslední zápas čtvrtého kola byla opět hra kocoura s myší. V roli kocoura se představili pohybliví hráči Bystřice, kteří se ujali vedení ve druhé minutě po střele Filipa Buryana. Ve 23. minutě sice dokázal srovnat Vojta „Zico“ Zabelka, ale o tři minuty později již Tomáš Fober otočil skóre na stranu favorita a stav poločasu ve 45. minutě svým druhým gólem stanovil Filip Buryan na 3-1. Po změně stran se již sokoli jen bránili drtivému nátlaku Bystřice, která nemilosrdně střílela další branky. Ve 47. minutě přesně střílel Lukáš Noga, poté v 56. minutě se trefili dokonce dva hráči po sobě a to Jakub Galusik a David Zoubek. Následně v 67. minutě zvyšoval již na 7-1 svým třetím gólem v utkání Filip Buryan. Hráči Bystřice byli hladoví po gólech až do konce. V 76. minutě vstřelil svůj druhý gól Jakub Galusík, v 80. minutě se trefil Tomáš Kisza a na konečných 10-1 upravil svou druhou trefou v zápase Lukáš Noga.

3. kolo

TJ Sokol Nýdek – TJ Bystřice  4-9 /2-6/
Góly: Příborský 2, Sikora, Kluz – Kantor 2, Noga 2, Badura 2, Staniek, Buryan, Liberda

V prvním utkání dne jsme viděli celkem třináct branek, většinu do sítě Nýdku, přestože šli „Sokoli“ v 8. minutě do vedení po gólu Ladislava Sikory. Do poločasu se ovšem nabitý kádr Bystřice rozstřílel a po dvou gólech Nogy přidali další Badura, Staniek, Buryan a Liberda. Poločasový výsledek stanovil snížením na 2-6 Marián Kluz. I po změně stran se „Sokoli“ trefili první a to ve 48. minutě dal svůj první gól Petr Příborský. Po té přidala tři branky Bystřice, v 50. minutě se blýskl svým druhým gólem Badura a po té dvakrát skóroval Kantor (v 57. a 65. minutě). Poslední gólový zápis zaznamenal za „Sokoly“ v 66. minutě svým druhým zásahem Petr Příborský, který snížil na konečných 4-9.

TJ Sokol Hnojník – LKS Goleszów  2-5 /1-4/
Góly: Klus, Lachowicz – Szajter 3, Felis, Wiśniowski

Ve druhém zápase se polští hráči snažili co nejdříve rozhodnout, což bylo znát na jejich agresivním pojetí hry, což jim během 25 minut vyneslo čtyřgólové vedení, kdy se postupně trefili v 5.minutě Krzysztof Felis, v 7. minutě Kamil Szajter, ve 12. minutě Jakub Wiśniowski a ve 25. minutě opět Kamil Szajter. Teprve po té se dostali ke slovu také hráči Hnojníka, když ve 33. minutě snižoval na poločasových 1-4 Martin Klus. Celkový obraz se po přestávce zcela změnil, když více ze hry měli najednou „Sokolové“, ale svou převahu dokázali proměnit pouze ve druhý gól v 65. minutě z kopačky Jiřího Lachowicze. Polský tým spoléhal pouze na brejkové situace. Po jedné z nich v 76. minutě doplnil svůj hattrick Kamil Szajter a upravil tím na konečných 3-5.

Slovan Horní Žukov – 1. FK Spartak Jablunkov  0-3 /0-3/
Góly: 0 – Petružálek, Mariňak, Lasota

Třetí utkání dne přineslo tři body do turnajové tabulky Jablunkovu. Zejména začátek byl pro vývoj souboje rozhodující. Hráči Spartaku rozhodli v průběhu čtyř minut. V 10. minutě otevřel skóre Matouš Petružálek, ve 12. minutě zvýšila slovenská posila Adrián Mariňak a hned ve 14. minutě upravil na 0-3 Jan Lasota. Zbytek zápasu jsme  již branku neviděli. „Slovanu“ po dvou výhrách v minulých dvou kolech tentokráte zápas nesedl, když se do soupeřovy branky ani jednou netrefili.

T.S. 1909 Piast Cieszyn – SC Smilovice  1-2 /0-2/
Góly: Szyper – Opluštil, Junga

Poslední zápas sobotního programu třetího kola rozehráli mezi sebou zbývající týmy. „Polský Piast“ překvapivě tahal za kratší konec a zejména v první půli nestačil na pohyblivý tým Smilovic, který se ujal vedení již v 7. minutě, po gólu Jana Opluštila. Z dalších šancí využili hráči Smilovice jedinou a to ve 24. minutě po přesné ráně Junga. Ve druhé části padla jediná branka, o kterou se postaral v 65. minutě jeden z nejlepších střelců polského týmu Tomasz Szyper a stanovil konečný účet na 1-2.

2. kolo

1. FK Spartak Jablunkov – T.S. 1909 Piast Cieszyn 1-1 /0-1/
Góly: Skácelík – Sikora

V zahajovacím utkání 2. kola se očekávalo vítězství polského týmu, který ovšem neměl očekávanou převahu. Přesto po gólu Martina Skacelika šel Piast Cieszyn ve 32. minutě do vedení, které si udržel až do přestávky. Po změně stran se Jablunkov snažil o vyrovnání, kterého dosáhl v 60. minutě, po přesné penaltě Marka Sikory. Nejlepšími hráči utkání byli Martin Skácelík a Tomasz Szyper z polského týmu z Cieszyna.

TJ Bystřice - Slovan Horní Žukov  1-3 /0-2/
Góly: Krenželok - Podaný, Calabro, Pasieka

V dalším zápase měl od úvodních minut více ze hry „domácí“ Slovan, který svou převahu do poločasu vyjádřil dvěma góly. V 1. minutě po gólu Daniela Podaného a v 35. minutě po další úspěšně akci skóroval Daniel Calabro. Po změně stran se prosadila Bystřice, za kterou snížil v 49. minutě Adam Krenželok. Žukov ovšem dál vládl na hřišti a v 60. minutě upravil na konečných 1-3 Mateusz Pasieka.

LKS Goleszów - SC Smilovice 3-5 /3-4/
Góly: Felis 2, Szajter - Baron 3, Barteczek, Opluštil

Ve třetím utkání dne jsme viděli brankové hody a to zejména do poločasu. Střelecky překvapili zejména borci Smilovic, kteří šli po gólech Romana Barteczka /ve 12. minutě/ a Jana Opluštila /v 19. minutě/ do dvoubrankového vedení. Hned ve 20. minutě ovšem snížil Krzysztof Felis. Pak začal úřadovat „smilovický snajper“ Lukáš Baron, který v 24. a 29. minutě dvěma přesnými zásahy upravil na 1-4. To ovšem ještě nebylo v první části vše. Následně se prosadili polští hráči a postupně v 32. minutě snížil druhou brankou v zápase Krzysztof Felis a na poločasových 3-4 v 44. minutě Kamil Szajter. Ve druhé půli už se střelci šetřili až na neudržitelného Lukáše Barona, který dosáhl hattricku v 59. minutě a uzavřel tímto skóre utkání na konečných 3-5.

TJ Sokol Hnojník - TJ Sokol Nýdek  2-1 /2-1/
Góly: Ganczarczyk, Ruš – Filipczyk

V posledním zápase druhého kola si to mezi sebou rozdali „Sokolové“. Všechny branky padly do přestávky. Skóre otevřel v 22. minutě veterán Tomáš Ganczarczyk v barvách Hnojníka, který šel ve 30. minutě už do dvougólového náskoku po přesně střele Petra Ruše. Těsně před poločasem v 41. minutě se probral také Nýdek a Pavel Filipczyk dokázal snížit na 2-1. Druhá polovina utkání byla celkem vyrovnaná, ale žádná další branka již nepadla.

1. kolo

Poslední lednový víkend byl ve sportovním areálu Frýdecká v Českém Těšíně zahájen „Zimní fotbalový turnaj o pohár SÚZ 2019“. Všechny týmy v rámci zimní přípravy nastoupily v sobotu 26.1.2019 k utkáním prvního kola.

TJ Sokol Nýdek – LKS Goleszów 0-3 /0-1/
Góly: 0 – Felis, Juroszek, Czudek

V zahajovacím utkání měl od počátku více ze hry polský tým, který si vytvořil převahu zejména lepším pohybem po celém hřišti a zaslouženě se ve 26. minutě dostal do vedení po rychlé akci a přesném zakončení Krzysztofa Felise. Poté se hra až do poločasu opticky srovnala. Ve druhé části se polský tým snažil co nejdříve zápas rozhodnout, což se mu podařilo po gólech Jacka Juroszka v 69. minutě  a Adriana Czudka v 75. minutě, kteří upravili výsledek na konečných 0-3.

SC Smilovice – 1.FK Spartak Jablunkov 0-2 /0-1/
Góly: 0 – Sikora z pen., Szotkowski

V dalším zápase jsme viděli vyrovnaný souboj až do 30. minuty, kdy se ujali vedení hráči Jablunkova, po přesné exekuci penalty z kopačky Marka Sikory. Po té Jablunkovu  narostly křídla, ale na výsledku se do poločasu nic nezměnilo. Po změně stran měl Jablunkov stále více ze hry, což v 75. minutě  zpečetil druhou brankou Radim Szotkowski a upravil výsledek na 0-2. Do závěrečných minut se na skóre již nic nezměnilo. Nejlepším hráčem zápasu byl Břetislav Kocur z týmu SC Smilovice.

Slovan Horní Žukov – TJ Sokol Hnojník 6-0 /2-0/
Góly: Bolec 2, Hlávka, Kavický, Saleh, Pasieka – 0

Ve třetím utkání dne se dařilo „domácímu týmu“, který se poprvé střelecky prosadil až v závěru prvního poločasu. Skóre otevřel ve 44. minutě  Jan Hlávka a vzápětí po něm, ve 45. minutě zvýšil na 2-0 Jan Kavický. Ve druhé části hry již hráči „Slovanu“ dominovali a postupně svůj náskok navyšovali, když se trefili v 55. minutě Jakub Bolec, v 58. minutě Omar Saleh, v 83. minutě Mateusz Pasieka. Konečnou podobu výsledku určil v 84. minutě svým druhým gólem Jakub Bolec. Nejlepšími hráči byli vyhlášení  brankář Libor Kovačík a střelec jedné z branek Mateusz Pasieka za vítěze, za poražené Tomáš Ganczarczyk.

T.S. 1909 Piast Cieszyn – TJ Bystřice  3-1 /1-1/
Góly: Kubicius, Szyper, hráč testovaný – Liberda

V posledním zápase prvního kola nastoupil favorit „Cieszyn“ proti Bystřici, které se podařilo dostat do vedení po gólu Aleše Liberdy. Ve 24. minutě se se z protiútoku trefil Jakub Kubicius a srovnal stav utkání. Druhou trefu „poláků“ zaznamenal 10 minut po změně stran, tedy v 55. minutě Tomasz Szyper. Hráči Bystřice se sice snažili, ale proti pohyblivějšímu soupeři se již nedokázali střelecky prosadit. V závěru utkání, v 85. minutě upravil Piast Cieszyn výsledek na konečných 3-1. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Tomasz Szyper z TJ Bystřice.