leden
2020
ZIMNÍ FOTBALOVÝ TURNAJ MUŽŮ 2020
Alena N. 28.01.2020

Aktualizace 12.5.2020: Letošní ročník zimního fotbalového turnaje se již dohrávat nebude. S ohledem na současnou situaci nebude turnaj ukončen a nebude vyhlášen jeho vítěz.

Děkujeme za pochopení a přejeme všem pevné zdraví!

12.3.2020: Z preventivních hygienických důvodů je zrušen program dohrávek dne 14.3.2020 a turnaj tedy nebude ukončen. O náhradních termínech bude rozhodnuto po ukončení preventivních opatření a zároveň budou vyhlášeny výsledky turnaje.

Děkujeme za pochopení!

V sobotu 14.3.dohrávky neodehraných utkání:
9:00 Goleszów - Milíkov
11:00 Písek - Louky

Ve 12:45 hod. proběhne vyhlášení výsledků turnaje.

neděle 8.3.2020 - odložené utkání 6. kola

HNOJNÍK - PÍSEK 4-0 /2-0/
Branky: Rusz 2, Zabelka 2 – 0

V nedělní dohrávce hráči „Sokola“, nabuzení sobotní výhrou, pokračovali ve úspěšném tažení za svou druhou výhrou. Shodou okolností jim získal do poločasu dvougólové vedení opět Petr Rusz, který se přesně trefil ve 30. a 34. minutě. Ve druhé půli byl Hnojník stále lepší a po hodině hry se prosadil dvakrát Vojtěch Zabelka, když zvýšil na 4-0. Tímto srovnal střelecký účet svého týmu v turnaji, kdy završil jejich celkové skóre na 22-22.
Nejlepší hráči utkání: Petr Rusz a Vojtěch Zabelka /Hnojník/ - David Pindor a Marek Zogata /Písek/.

7. kolo - sobota 7.3.2020

GOLESZÓW - SMILOVICE 4-2 /2-1/
Branky: Felis, Szajter, Janoszek, Jopek – Folwarcny, Kroužek

Největší favorit turnaje a loňský vítěz Goleszów začal proti „třetím“ Smilovicím dobře. Ve 13. minutě vedl už 2-0, po gólech Felise a Szajtera. Smilovice ovšem nebyly odevzdaným soupeřem a do poločasu snížil Michal Folwarczny. Hned po změně stran ve 48. minutě vstřelil rozhodující branku Janoszek, kdy získal pro polský tým opět dvougólové vedení. Tomáš Kroužek svým gólem zápas ještě zdramatizoval, ale v 81. minutě dal konečnou podobu výsledku Jopek 4-2.
Nejlepší hráči utkání: Daniel Sikora a Piotr Felis  /Goleszów/ -  David Stach a Michal Folwarczny.  / Smilovice/.

ŽUKOV - PÍSEK 6-1 /2-0/
Branky: Bolec 3, Pokorný 2, Křupala – Čečotka

V posledním kole turnaje si hráči Žukova připsali druhou výhru. Proti poslednímu Písku si získali dvougólové vedení již po půlhodině hry, kdy se dvakrát trefil Jiří Pokorný a stanovil tak skóre poločasu. Po změně stran nastříleli ještě další čtyři branky, a to Křupala a svůj druhý hattrick v turnaji trefil Jakub Bolec. Poslední tečku výsledku dal čestným gólem Filip Čečotka čtyři minuty před koncem.
Nejlepší hráči zápasu: Jakub Bolec a Jiří Pokorný /Žukov/ - Filip Čečotka a David Košut /Písek/.

BYSTŘICE - LOUKY 4-1 /1-1/
Branky: D. Heczko 2, Teofil, Martinčík  – K. Bélai

Dosavadní lídr turnaje potřeboval získat tři body, aby si uchoval naději na celkové prvenství. Ovšem již v 8. minutě nejlepší střelec hostů Kristofer Bélai otevřel skóre a i poté se „lokomotiva" držela statečně a odolávala nájezdům soupeře. Ve 22. minutě Marek Teofil vyrovnal, ale do poločasu to bylo ze strany favorita vše. Bystřice udeřila hned po přestávce, kdy ve 46. minutě strhl vedení na její stranu Marek Martinčík. Po té již byla Bystřice lepší, což dokázala i střelecky. Dvakrát se trefil David Heczko a upravil výsledek na 4-1.
Nejlepší hráči utkání: Marek Martinčík /Bystřice/ a Kristofer Bélai /Louky/.

HNOJNÍK - MILÍKOV 6-2 /2-0/
Branky: Rusz 2, Buba, Brzuchanski, A. Kluz, Zabelka – Wilk, J. Sikora

Za prvním vítězstvím v turnaji vykročil Sokol Hnojník již v 7. minutě, kdy se přesně trefil Petr Rusz, který před koncem prvního poločasu rozvlnil síť soupeře ještě jednou a stanovil skóre první půle na 2-0. Hned po změně stran se prosadil Marek Wilk a pokusil se utkání zdramatizovat. To ale hráči „Sokola“ nedovolili a po gólech Dana Buby, Lukáše Brzuchanského a Aleše Kluse zvýšili až na 5-1. Pak se ještě blýskl gólem za Milíkov Jakub Sikora, ale poslední tečku výsledku dal Vojta „Zico“ Zabelka 6-2.
Nejlepší hráči utkání: Petr Rusz /Hnojník/ - Tomáš Sikora /Milíkov/.

Branky: Skakuj 2, Strządała 2, D. Sikora 2, Bajger  – Čabla

V průběžném pořadí třetí tým tabulky Goleszów nedal „Slovanu“ žádnou šanci a od samotného úvodu měl převahu na svých kopačkách. Do půlhodiny  jí zúročil dvakrát Patryk Skakuj a čtyři minuty před poločasem Marcin Bajger 3-0. Ve druhé části zápasu pak hráči z druhého břehu řeky Olše zvýšili postupně po gólech Damiana Strządały a Daniela Sikory /2 góly/ až na 6-0. Pak se ke slovu dostal Luboš Čabla a zaznamenal čestný úspěch Žukova. Konečný účet podtrhl v 88. minutě, svým druhým gólem v utkání Damian Strządała a upravil na 7-1.
Nejlepší hráči utkání: Patryk Skakuj a Marcin Bajger /Goleszów/ -  Libor Kováčik a Omar Saleh / Žukov/.

SMILOVICE - BYSTŘICE 3-3 /2-0/
Branky: M.Klus, Folwarczny, Samek – Staniek 2, Pilch

Zajímavé utkání mezi průběžně prvním a druhým týmem prozatímní tabulky. Lépe začaly Smilovice, které si v první polovině zápasu získaly vedení 2-0, po gólech Martina Kluse a Michala Folwarczného. Ve druhé části se  Bystřice rozehrála. Mezi 54. až 68. minutou  „Bystřičani“ skóre zcela otočili, a to po brankách Jana Stanieka (2) a Jiřího Pilcha 2-3. Smilovicím se tento obrat nelíbil a po urputné snaze dokázaly po přesné střele z kopačky Miroslava Samka devět minut před koncem vyrovnat na zasloužených 3-3.
Nejlepší hráči zápasu: Martin Klus a Radek Cienciala /Smilovice/ - Jan Staniek a Filip Buryan /Bystřice/.

LOUKY - MILÍKOV 6-2 /2-1/
Branky: Hekele 2, K. Bélai 2, Edr, D. Bélai - Lojek 2

Milíkovští fotbalisté byli výkonem Lokomotivy nepříjemně překvapení. Po čtvrt hodině prohrávali 0-2 a marně se snažili s převahou soupeře bojovat. Jiskřička naděje jim svitla po snížení Jakuba Lojka po půlhodině hry. Do přestávky se skóre nezměnilo 1-2. V 62. minutě svým druhým gólem dokázal vyrovnat Jakub Lojek, ale poté již byla závěrečná půlhodina zcela v réžii Lokomotivy. Kristofer Bélai dvěma góly a jeho bratr Daniel Bélai upravili během devíti minut na 5-2 a konečnou tečku výsledku dal svým druhým gólem Pavel Hekele 6-2!
Nejlepší hráči utkání: Kristofer Bélai a Miroslav Edr /Louky/ - Jakub Lojek a Martin Pilch /Milíkov/.

PÍSEK - HNOJNÍK
utkání odloženo na 8.3.2020 v 8:30 hod.

5. kolo - sobota 22.2.2020

BYSTŘICE - GOLESZÓW  6-2 /2-1/
Branky: Staniek 5, Zoubek – Bajger, Strządała

Prozatímní lídr turnaje nastoupil proti loňskému vítězi sebevědomě, přesto od 27. minuty prohrával po gólu Marcina Bajgera. Pak ovšem začal úřadovat Jan Staniek, který nastoupil letos poprvé a dvěma góly do poločasu skóre otočil. Po hodině hry začaly padat další branky. Nejdříve David Zoubek zvýšil na 3-1. Následně si mezi 68. a 77. minutou připsal další tři branky Jan Staniek a uzavřel svůj střelecký účet na pěti gólech. Poslední slovo v utkání měl „goleszowský“ Damian Strządała, který uzavřel skóre na 6-2.

HNOJNÍK - HORNÍ ŽUKOV 2-2 /1-0/
Branky : J.Rusnok, J.Glac – Minarík, Křupala

Sedmý tým prozatímní tabulky – Hnojník, nastoupil proti pátému Hornímu Žukovu. Tradiční účastníci turnaje svedli mezi sebou nelítostný boj o body. Nakonec oba týmy dva body ztratily, po remíze 2-2. Lépe začal Sokol, který získal na svou stranu první část hry, po přesné ráně Jakuba Rusnoka. Po změně stran se naopak lépe dařilo Slovanu, který zcela otočil skóre po gólech Dominika Minaríka a Marka Křupaly. V 61. minutě vyrovnal průběh hry i stav Jaroslav Glac. Oba dva týmy si tak do tabulky připsaly po jednom bodu.

SMILOVICE - MILÍKOV 6-1 /3-0/
Branky : Míra 3, Kohut, Cienciala, T.Kroužek – Červeňák

Druhé Smilovice nastoupily proti čtvrtému týmu turnaje Milíkovu s cílem získat tři body a udržet kontakt s čelem tabulky. Rozhodující náskok si získaly již v prvním poločase, když se po brankách Pavla Kohuta, Radka Ciencialy a Lukáše Míry dostali do vedení 3-0. Ve druhé části zápasu dokončil svůj střelecký koncert Míra, který dosáhl hattricku. Až po té se Milíkovští dočkali čestného úspěchu z kopačky Jiřího Červeňáka. Tečku za výsledkem po té udělal Tomáš Kroužek a upravil na konečných 6-1.
Nejlepší hráči utkání: Lukáš Míra a Radek Cienciala /Smilovice/ - Jiří Červeňák a Jakub Twardzik /Milíkov/.

PÍSEK - LOKOMOTIVA LOUKY
utkání odloženo na 14.3.2020

4. kolo - sobota 15.2.2020

MILÍKOV - BYSTŘICE 5-0 /2-0/
Branky: Rác, Lojek, Pilch, Samiec, Marosz – 0

Překvapivý průběh utkání. Milíkov si vyšlápl na vedoucí tým turnaje. Hned ve 4. minutě se přesně trefila nová posila Lukáš Rác a již za další tři minuty to bylo po střele Jakuba Lojka 2-0. Tento stav vydržel do konce první části. Na začátku druhého poločasu udeřil Milíkov potřetí, a to z kopačky Martina Pilcha. Po tomto úderu se Bystřice již nezvedla a v závěrečné čtvrthodině ještě dvakrát inkasovala, když se do střelecké listiny zapsali Michal Samiec a Daniel Marosz.
Nejlepší hráči utkání: Lukáš Rác a Michal Samiec /Milíkov/, z týmu soupeře Liberda a Badura.

HNOJNÍK - GOLESZÓW  0-6 /0-1/
Branky : 0 – Obrochta 4, Wisniowski, Bajger

Hráči Sokola nastoupili proti loňským vítězům s velkým respektem a věnovali se zejména obranné fázi. Dlouho se nemohl favorit zápasu prosadit. Teprve dvě minuty před poločasem Hnojník poprvé inkasoval po přesné střele Jakuba Wiśniowského.  Až po hodině hry přišla velká chvíle „Goleszówského“ střelce Rafala Obrochty, který v rozmezí 65. až 88. minuty nastřílel Hnojníku čtyři branky. V poslední minutě pak Marcin Bajger uzavřel na konečných 0-6.
Nejlepší hráči utkání: Jakub Rusnok a Aleš Kluz /Hnojník/ - Rafal Obrochta a Patrik Skakuj /Goleszów/.

LOKOMOTIVA LOUKY – SLOVAN HORNÍ ŽUKOV 4-5 /2-3/
Branky: K. Bélai 3, Piecha - Kavický, Minarík, Hlávka, Pasieka, Kawulok

Nováček soutěže Lokomotiva Louky se drží průběžně v první polovině tabulky, a tak proti sedmému Slovanu nastoupil sebevědomě. Už v 17. minutě vedla „Lokotka“ 2-0 a to po dvou brankách Kristofera Bélaje. Teprve pak se probudil „Žukovský“ Slovan a do poločasu dokázal skóre otočit na 3-2, po přesných střelách Jána Kavického, Dominika Minárika a Jana Hlávky. Lokomotiva zbraně nesložila a dále směle bojovala a v 65. minutě z penalty vyrovnal Daniel Piecha. Hned po rozehrání hry ovšem Slovan strhl vedení na svou stranu, když se prosadil Mateusz Pasieka. Potřetí v zápase se předvedl Kristofer Bélai, doplnil svůj hattrick a znovu srovnal na 4-4. Poslední střelecký zásah přišel v 85. minutě z kopačky Adama Kawuloka, který tímto vystřelil první vítězství v turnaji pro Slovan Horní Žukov 5-4.
Nejlepší hráči utkání: Kristofer Bélai a Daniel Piecha /Louky/ - Jan Hlávka a Mateusz Pasieka /Žukov/

SMILOVICE - PÍSEK 4-0 /1-1/
Branky: Míra z penalty, Onderek, Čižmár, vlast.  – 0

Smilovice nastoupily proti poslednímu týmu turnaje Písku, který v minulých třech utkáních vstřelil jediný gól. Hráči Smilovic měli od prvních minut převahu, kterou zvýraznil gól z penalty Lukáše Míry. V 17. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Břetislav Kocur ze Smilovic. Ani převaha jednoho muže v poli Písku nepomohla. Poločas ještě ubránili, ale ve druhé půli jim „Smilky“ nasázely další dvě branky a čtvrtou si smolně vstřelili sami, a tak po výsledku 4-0, zůstal Písek poslední.
Nejlepší hráči utkání: Miroslav Samek a Filip Čižmár /Smilovice/ - Aleš Ganderák a Jan Ligocki /Písek/

3. kolo - sobota 8.2.2020

GOLESZÓW - MILÍKOV
Utkání bylo odloženo na 14.3. od 9:00 hod.

HNOJNÍK - LOKOMOTIVA LOUKY 4-4 /2-1/
Branky : Brzuchanski, Lachowicz, Hradil, Škola – Berešík 2, Bélai, Pahorecký

Hned v úvodu utkání jsme viděli gól, už ve 3.minutě z kopačky Martina Berešíka a Louky šly do vedení. Oba týmy se snažily o útočnou hru. Zkušenější hráči Hnojníka přesto získávali mírnou převahu a do konce první půle stav otočili po přesných střelách Lukáše Brzuchanského a Jiřího Lachowicze 2-1. Ve druhé části se Louky rozjely. Nejdříve svým druhým gólem vyrovnal Martin Berešík a po devíti minutách šly Louky do vedení po brance Kristofera Bélaie. V 71. minutě se prosadil Jakub Hradil, avšak remíza vydržela pouhé tři minuty a Tomáš Pohorecký dostal potřetí do vedení Lokomotivu. Hráči Sokola se ovšem v 80. minutě vyrovnali na konečných 4-4 zásluhou Jiřího Školy.
Nejlepší hráči utkání: Jiří Lachowicz /Hnojník/ - Martin Berešík /Louky/

PÍSEK – BYSTŘICE 1-6 /0-2/
Branky: Lupienski - Zoubek 2, Noga, Leberda, Kreželok

Bystřice přispěl k pohodě gól Nogy vstřelený do sítě Písku již po půlhodině hry. V poslední minutě prvního poločasu upravil na 2-0 z penalty Liberda. Po změně stran jsme se žádného překvapení nedočkali, naopak se dvěma góly blýskl Zoubek a na rozdíl pěti branek zvýšil Kreželok. Teprve osm minut před koncem vstřelil čestný gól Písku Adam Lupienski. Poslední zápis v utkání provedl Marek Teofil, který stanovil na konečných 6-1.
Nejlepší hráči utkání: Zoubek a Liberda /Bystřice/ - Adam Lupienski a David Kluz /Písek/

SMILOVICE – SLOVAN HORNÍ ŽUKOV 2-0 /0-0/
Branky: Cienciala, Samek – 0

Velmi vyrovnaný zápas mezi pravidelnými účastníky turnaje. Do poločasu jsme neviděli žádné jasné šance, tedy ani góly. Až po změně stran, v 54. minutě přesně zamířil Radek Cienciala a Slovanu nezbylo nic jiného než otevřít hru a snažit se za každou cenu vyrovnat. Toto se jim nakonec nepodařilo. Pět minut před koncem vstřelil rozhodující gól Miroslav Samek u uzavřel skóre na konečných 2-0.
Nejlepší hráči utkání: Radek Cienciala a Mirek Samek /Smilovice/ - Michal Rachman a Omar Saleh /H.Žukov/

2. kolo - sobota 1.2.2020

GOLESZÓW - LOKOMOTIVA LOUKY 5-3 /4-3/
Branky : Teonowski 3, Czudek, Szajter – D. Bélai 2, J. Novák

V tomto zápase jsme vše podstatné viděli v prvním poločase, ve kterém padlo celkem sedm branek. Lokomotiva začala překvapivě nebojácně a proti loňskému vítězi získala dvougólové vedení. Teprve pak se Goleszów probudil a čtyřmi góly během dvanácti minut zcela otočil stav ve svůj prospěch. Na poločasových 4-3, upravil svým druhým gólem v utkání Daniel Bélai. Po změně stran jsme zaznamenali již jediný gól, kterým pojistil vítězství polského týmu Teonowski a zároveň dosáhl na hattrick a stanovil konečný účet zápasu na 5-3.
Nejlepší hráči utkání: Kristián Czudek /Goleszów/ - Tomáš Hájek /Louky/

PÍSEK - MILÍKOV 0-7 /0-4/
Branky : 0 – J.Kantor 3, Lojek 2, Haratyk, Vondrus

Písek opět nedokázal vstřelit ani jediný gól a tak pouze přihlížel útočným akcím týmu Milíkova. Do poločasu získal Milíkov vedení 4-0, po změně stran ve své kanonádě pokračoval a stav skóre se zastavil až na sedmi gólech. Hattrickem se blýskl „Milikovčan“ Henio Kantor.
Nejlepší hráči utkání: David Kluz a Marek Kapsia /Písek/ - Henio Kantor a Jakub Révaj /Milíkov/

SMILOVICE – HNOJNÍK 3-3 /2-1/
Branky: Oborný, Rusz, A. Klus – Cienciala, Míra, ?

Hra mezi Hnojníkem a Smilovicemi nabrala obrátky po půl hodině hry, kdy Oborný dostal Hnojník do vedení, které ovšem udržel pouhou minutu, než vyrovnal Cienciala a před poločasem skóre otočil na stranu Smilovic Míra 1-2. Po změně stran se více tlačili za vyrovnáním hráči Sokola, ke kterému se propracovali po hodině hry, když se trefil Rusz. Nakonec skončilo utkání remízou 3:3 a oba týmy získaly po jednom bodu.
Nejlepší hráči utkání: Jakub Rusnok /Hnojník/ - Lukáš Míra /Smilovice/

BYSTŘICE – SLOVAN HORNÍ ŽUKOV 5-1 /2-0/
Branky: L. Noga 3, Teofil, Marosz – Balcar

Utkání lépe rozehrála Bystřice, která do poločasu získala po dvou gólech Lukáše Nogy vedení 2-0. Po změně stran si Bystřičané nadále udržovali převahu a s jistotou šli za dalšími třemi body. V 65. minutě dosáhl hattricku Noga. Stejně jako v předchozím zápase vstřelila Bystřice pět branek, když tentokráte vyhrála 5-1. Čestný gól Slovanu zaznamenal Filip Balcar.

1. kolo - 25.1.2020

V sobotu 25. ledna byl zahájen 4. ročník zimního fotbalové turnaje mužů.

MILÍKOV – SLOVAN HORNÍ ŽUKOV   5-5 /4-0/
Branky: Szmek 2, Jasinek, Kuczera, Stoszek – Bolec 3, O. Saleh, Kavický

Utkání, ve kterém jsme byli svědky dvou zcela odlišných poločasů. V tom prvním tým Milíkova vládl na hřišti a svou převahu dokázal korunovat i střelecky, když si získal poločasové vedení 4-0. Po změně stran vtrhli hráči Slovanu Horní Žukov na hřiště jako vyměnění a svým výkonem jasně předčili Milíkov. Za necelou půlhodinu nastříleli pět branek a dokonali obrat ve skóre, když se o to postaral zejména Jakub Bolec, autor hattricku. I přes tuto smršť se hráči Milíkova dokázali propracovat ke konečné remíze 5-5.

PÍSEK – GOLESZÓW  0-10 /0-4/
Branky : 0 – Czudek 2, Bajger 2, Jopek, Felis, Skakuj, Sikora, Wisńiowski, Pilch

Loňský šampion – polský tým Goleszówa si ve svém úvodním utkání turnaje s chutí zastřílel a již do poločasu měl na své straně jasné vedení v poměru 4-0.  Ani po změně stran jsme se obratu v tomto duelu nedočkali, naopak fotbalisté z Polska dosáhli deseti gólů a od prvního kola jsou v čele turnaje.

BYSTŘICE – HNOJNÍK  5-3 /3-1/
Branky: Králiček 2, Baron, Kisza, Kantor – Ganczarczyk 2, Brzuchanski

V souboji dvou tradičních účastníků turnaje mezi hráči Bystřice a Hnojníku jsme viděli celkem vyrovnaný začátek. Postupně přece jenom Bystřice získávala převahu, kterou dokázala přetavit v potřebné branky, které jim nakonec zajistily první tři body. Dvakrát se  trefili za vítěze David Králíček a za poražené Tomáš „Gany“ Ganczarczyk.

SMILOVICE – LOKOMOTIVA LOUKY  2-5 /0-2/
Branky: ? ? ?  - Marcol 2, Andrlík 2, T. Novák

Nováček soutěže tým Lokomotiva Louky se ve svém prvním zápase vytáhla a zaskočila staré harcovníky ze Smilovic svým nasazením. Vytvořila si postupně náskok, který již nepustila. Hráči Smilovic se nedokázali výrazněji prosadit a tak výsledek jen kosmeticky upravili. Za vítěze se dvakrát trefili Petr Marcol a Daniel Andrlík.

Červené karty: Fojcik Tomáš (Fotbal Písek), Zdeněk Ondriáš (Smilovice)
Trest: 1 zápas.